Nie udała się wyprawa Zewiaków na Dolny Śląsk

Alicja Kucharska
TS ZEW Świebodzin
TS ZEW Świebodzin Dariusz Wojtala
Słabsza gra w ataku i w obronie nie pozwoliły Zewiakom na zwycięstwo w Obornikach

Tydzień temu kibice TS ZEW Świebodzin cieszyli się z wygranego meczu z Komprachcicami, które nie przegrały żadnego meczu wyjazdowego. Naszym piłkarzom ręcznym udało się pokonać dotychczas niezwyciężonych na wyjedzie, jednak sami nadal mają problemy, by w meczach rozgrywanych poza Świebodzinem zdobyć wymarzone dwa punkty. Tak było również tym razem. Zewiacy wrócili z Oborników Śląskich bez punktów (35:32).

Pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy SPR Bór Oborniki Śląskie i to, niestety, Zewiacy gonili rywali przez całe spotkanie. Błędy w obronie, ale i w ataku skutkowały przewagą bramkową drużyny gospodarzy. – Niestety, ale nasza zła passa wyjazdowa trwa. Od samego początku nie weszliśmy w mecz i pierwszą połowę zagraliśmy naprawdę słabo. W przerwie szczerze porozmawialiśmy z trenerami i między sobą i drugą połowę rozpoczęliśmy nieco pewniej, jednak ciągle goniąc rywali – relacjonuje Tomasz Antkowiak, bramkarz ZEW-u.

Gonitwa trwała do ostatnich minut, ale nasi zawodnicy popełniali błędy, które na swoją korzyść obracali gospodarze. W 47. minucie Zewiacy doprowadzili do remisu, a w chwilę później wyszli na prowadzenie. Wyrównana walka nie trwała jednak długo. – Co prawda śląski zespół nie przegrał jeszcze żadnego meczu u siebie i był trudnym przeciwnikiem, jednak to my nie potrafiliśmy się odnaleźć w pierwszych minutach, które rzutowały na całym spotkaniu. Zawalczymy jednak w kolejnym meczu u siebie i damy z siebie wszystko – podsumowuje Tomasz Antkowiak.

II liga dolnośląska - wyniki:
Kolejka 8 - sobota 14 listopada: Bór Oborniki Śląskie - TS Zew Świebodzin 35:32, Dziewiątka Legnica - KU AZS UZ 24:28, Żagiew Dzierżoniów - Sparta Oborniki 31:13, WKS Śląsk II Wrocław Handball Team - OSiR Komprachcice 28:31, UKS Lider Swarzędz - Grunwald Poznań 22:35, Polonia Środa Wlkp. - Zagłębie II Lubin 18:21