Alicja Kucharska
TS ZEW
TS ZEW Alicja Kucharska
Mecz pod całkowitą kontrolą Zewiaków! Zobacz foto!

W minioną sobotę na parkiecie świebodzińskiej hali sportowej Zewiacy podejmowali drużynę UKS EUCO Dziewiątka Legnica. Seniorzy od pierwszych minut kontrolowali przebieg spotkania nie pozwalając rywalom zmniejszyć przewagi bramkowej – a ta była ogromna. Spotkanie tak dobre, że aż nudne? Nic podobnego, Zewiacy stworzyli bardzo dobre widowisko i porwali kibiców, którzy coraz odważniej dopingują naszą drużynę.

Mecz z Legnicą wpisuje się do kategorii kolejnego nieprzegranego na własnym boisku. Już pierwsza połowa pokazała, że to Zewiacy będą rządzić na parkiecie. Choć Legnica zajmuje sąsiednie miejsce w tabeli, na boisku zupełnie nie było tego widać. Od pierwszych minut udało się wypracować znaczą przewagę bramkową i do szatni seniorzy schodzili z wynikiem 15:8. Druga połowa to kolejna odsłona koncertu bramek. Czy trenerzy mają plan jak wdrożyć tak efektywną, ale i efektowną taktykę w meczach wyjazdowych? – Nasze mecze potwierdzają, że jesteśmy całkiem inną drużyna grając u siebie, a inną w spotkaniach wyjazdowych. W sobotnim meczu naszych przeciwników mogła zaskoczyć zupełnie inna taktyka gry w obronie. Nieocenione jest również wsparcie kibiców i ich doping. W Środzie Wlkp. mamy nadzieję przełamać złą passę meczów rozgrywanych poza Świebodzinem – podkreślił Łukasz Jacykowski, trener Zewiaków.

Kolejny mecz na miejscu i kolejne atrakcje. Na trybunach pojawia się coraz więcej instrumentalistów, ale i motywujących kibicowskich przyśpiewek.