Polonia Słubice umocniła się na pozycji lidera lubuskiej IV ligi

Słubiczanie pokonali Spójnię Ośno Lubuskie w derbach powiatu
Słubiczanie pokonali Spójnię Ośno Lubuskie w derbach powiatu Facebook/MKS Polonia Słubice
W 24. kolejce lubuskiej IV ligi doszło do kilku ciekawych rozstrzygnięć. Autorami mniejszych lub większych sensacji zostały drużyny Stali Sulęcin, Syreny Zbąszynek czy Pogoni Świebodzin.

Polonia górą w derbach powiatu

Pewne zwycięstwo odniosła liderująca Osiedle Sady Polonia Słubice, która na własnym stadionie pokonała 4:2 lokalnego rywala, Spójnię Ośno Lubuskie. Do przerwy gospodarze prowadzili już 2:0 po golach Dawida Żurawskiego i Przemysława Begiera. Na początku drugiej odsłony słubiczanie dobili gości, a na listę strzelców wpisali się panowie Begierowie – Oliwier z rzutu karnego i ponownie Przemysław. Później Spójnia była co prawda w stanie szybko odrobić dwie bramki, których autorami zostali Marek Buszczak i Adrian Paradowski, ale trzy punkty pozostały w Słubicach. Tym samym Polonia umocniła się na fotelu lidera, mając już cztery „oczka” przewagi nad drugą Ilanką Rzepin.

Czerwona kartka zatrzymała wicelidera

Wicelider z Rzepina musiał zadowolić się zaledwie jednym punktem, wywalczonym w Zbąszynku. Co prawda na półmetku spotkania Ilanka prowadziła z miejscową Syreną 1:0 po golu Jakuba Baranowskiego, lecz na początku drugiej odsłony drugą żółtą kartkę obejrzał Mikołaj Sauś. Gospodarze byli w stanie częściowo wykorzystać osłabienie rywali – w 71. minucie do remisu doprowadził Adrian Ratajczyk i tym samym mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Lubuszanin wrócił na zwycięską ścieżkę

Po czterech meczach bez wygranej nadeszło przełamanie w zespole Lubuszanina Drezdenko. Podopieczni trenera Bartosza Majchrzaka wysoko pokonali u siebie okupującą strefę spadkową Koronę Kożuchów. Wynik w 11 minucie otworzył Łukasz Zagdański, a 20 minut później wtórował mu Sebastian Surmaj. W drugiej połowie outsidera dwoma golami dobił Wojciech Kurlapski, ustalając końcowy wynik na 4:0.

Gra w dziesiątkę Pogoni niestraszna

Zwycięstwo nad wyżej notowaną Stalą Felgenhauer Jasień odniosła na własnym terenie Pogoń Świebodzin. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa gry prowadzenie zapewnił gospodarzom Jarosław Mućka. Jednak zawodnik świebodzińskiego klubu swój udział w meczu zakończył już w 32 minucie, kiedy obejrzał czerwoną kartkę. To była szansa dla Stali, która mogła wykorzystać osłabienie przeciwnika. Tak się jednak nie stało – co więcej, w drugiej połowie grający w dziesiątkę gospodarze dołożyli kolejne trafienie. W 76 minucie na 2:0 strzelił Marcin Lisowski.

Stal zwycięża rzutem na taśmę

Do niespodzianki doszło w Żaganiu, gdzie tamtejsi Czarni ulegli niżej notowanej Stali Sulęcin. Walczący o utrzymanie przyjezdni wygrali bowiem 1:0. Przez bardzo długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, który dopiero w 89 minucie został przełamany przez najlepszego strzelca Stali, Rafała Kotwicę. Tym samym sulęcinianie mają na swoim koncie 20 punktów i tracą cztery do znajdującego się na (względnie) bezpiecznej pozycji Meprozetu Stare Kurowo.

Trzy gole rezerw Lechii

A skoro o Meprozecie mowa, to ten po świetnym starcie wiosny notuje drugą porażkę z rzędu. Tym razem musiał uznać wyższość Lechii II Zielona Góra, która wywiozła ze Starego Kurowa triumf 3:0. W 25 minucie wynik otworzył Michał Pilarczyk, a na początku drugiej połowy dwa gole dołożył Eryk Grzeszyński. Dzięki temu rezerwy trzecioligowca awansowały na szóstą pozycję w tabeli i nie da się ukryć, że wiosną radzą sobie o niebo lepiej od pierwszego zespołu.

Wyniki 24. kolejki IV ligi:

• Czarni Żagań – Stal Sulęcin 0:1 (bramka: Kotwica)
  • Pogoń Skwierzyna – Dąb Sława-Przybyszów 1:1 (Menezes – Szafer)
  • Osiedle Sady Polonia Słubice – Spójnia Ośno Lubuskie 4:2 (P. Begier 2, O. Begier, Żurawski – Buszczak, Paradowski)
  • Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa – Odra Nietków 2:5 (Czarnecki, Zawojek – Kowalczyk, Kopacz, Leoszko, Trzmiel, Szymczak)
  • Pogoń Świebodzin – Stal Felgenhauer Jasień 2:0 (Mućka, Lisowski)
  • Lubuszanin Drezdenko – Korona Kożuchów 4:0 (Kurlapski 2, Zagdański, Surmaj)
  • Meprozet Stare Kurowo – Lechia II Zielona Góra 0:3 (Grzeszyński 2, Michał Pilarczyk)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Ilanka Rzepin 1:1 (Ratajczyk – Baranowski)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Promień Żary 1:2 (Ufir – Łyczko, Pruchniak)